Powiększanie tekstu: A A A
Szukaj

Film „Imagine” z audiodeskrypcją w wybranych kinach Cinema City

Olśniewający „Imagine” z audiodeskrypcją w wybranych kinach Cinema City.

 

Jak opisać historię, której nie widać? Odpowiedzi szukać można w najnowszym obrazie Andrzeja Jakimowskiego „Imagine”. Niezwykła historia Iana – charyzmatycznego instruktora niewidomych – poruszyła serca widzów na całym świecie! Film trafi na polskie ekrany już 12 kwietnia.

W pierwszym tygodniu wyświetlania, czyli od 12 do 18 kwietnia, w wybranych kinach Cinema City: Warszawa Arkadia, Kraków Galeria Kazimierz, Łódź Manufaktura, Bydgoszcz, Poznań Plaza, Lublin i Gdańsk „Imagine” będzie prezentowany z audiodeskrypcją. Osoby niewidome lub niedowidzące, dzięki słownemu opisowi tego, co się dzieje na ekranie, będą mogły w pełni odbierać i poznawać wydarzenia rozgrywające się na kinowym ekranie. W każdym z wymienionych kin nieodpłatnie czekać będzie około 30 zestawów słuchawkowych. Partnerem wydarzenia jest firma VOX Polska: www.voxpolska.pl, www.tourguidesystem.pl, która udostępnia zestawy do audiodeskrypcji.

„Ogromnie się cieszę z tego, że mój pomysł, o którego realizację staram się od 2007 r., aby film już od dnia premiery w kinie posiadał udogodnienia dla niepełnosprawnych staje się rzeczywistością” – mówi Tomasz Strzymiński, Prezes Fundacji Audiodeskrypcja, która sfinansowała przygotowanie i nagranie audiodeskrypcji do najnowszego dzieła Andrzeja Jakimowskiego.

Jakimowski wcześniej dał się poznać jako autor świetnie przyjętych przez widownię obrazów „Zmruż oczy” i „Sztuczki”. Jego najnowszy film urzeka zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego i opowiada historię Iana, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Międzynarodowa koprodukcja „Imagine” została uhonorowana Nagrodą za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodą Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2012.

„Cinema City wpisuje się doskonale w prowadzony przez nas od 2006 r. projekt „Audiodeskrypcja – obrazy słowem malowane”. Liczymy, że inni producenci filmowi oraz kolejne kina dołączą do projektu. Mam nadzieję, że otwarte od dziś drzwi do kultury sprawią, że widzowie niepełnosprawni będą zarówno pełnoprawnymi, jak i częstymi gośćmi kin w Polsce. – podkreślił Tomasz Strzymiński, który był również konsultantem filmu „Imagine”.

’Imagine’ to niezwykła opowieść o ludziach niewidomych – ich rzeczywistości i życiu codziennym, problemach i marzeniach. Dzięki współpracy z firmą VOX Polska w wybranych kinach Cinema City w największych miastach Polski znajdą się bezpłatne zestawy do audiodeskrypcji. Zapraszamy wszystkich na niezwykły film Andrzeja Jakimowskiego” – dodaje Iwona Kuźnik, Dyrektor Marketingu i PR Cinema City.

Film wchodzi na ekrany kin Cinema City już 12 kwietnia. Pokazy z systemem audiodeskrypcji będą odbywały się w okresie 12-18 kwietnia w niżej wskazanych kinach. Grupy zorganizowane zainteresowane pokazami z audiodeskrypcją prosimy o kontakt telefoniczny z kinem. Godziny seansów mogą ulegać zmianom – aktualny repertuar, a także możliwość zakupu biletów: na stronie www.cinema-city.pl i w kasach kin.

 

 

 

Copyright © 2012 by Fundacja "Praca dla Niewidomych"
Wykonanie: ewipo.pl
Numer KRS: 0000158692, Konto bankowe fundacji: 31 1140 1010 0000 5300 0500 1001
Adres: ul. Jasna 22, 00-054 Warszawa, Tel.: 22 826 88 66 e-mail: fpdn@fpdn.org.pl