Powiększanie tekstu: A A A
Szukaj

Koncert z okazji Dnia Białej Laski 2018

18 października 2017r. Fundacja „Praca dla Niewidomych” po raz kolejny zorganizowała uroczysty koncert z okazji międzynarodowego Dnia Białej Laski. Koncert pod tytułem „Motylem jestem” odbył się o godz. 18.00 w Bibliotece Narodowej. Słowo wstępne wygłosił Prezes Zarządu Fundacji „Praca dla Niewidomych” pan Piotr Konczewski, który odczytał również list od pana Stanisława Świderskiego skierowany do wszystkich gości (treść listu znajduje się poniżej).

 

Część artystyczną spotkania uświetnił występ pani Urszuli Lidwin w repertuarze pani Ireny Jarockiej, której 5 rocznica śmierci przypada w tym roku. Nasi goście bawili się przy takich przebojach jak: Odpływają kawiarenki, Motylem jestem, Wymyśliłam Cię, Kocha się raz, Gondolierzy znad Wisły i wiele innych.

 

W drugiej części wydarzenia wystąpiła Mirela Moldovan, uczennica Szkoły Muzycznej w Laskach, która wykonała m.in. Sen o Warszawie. Dla wszystkich były to niesamowite przeżycia.

 

Koncert zakończył się poczęstunkiem przygotowanym przez pracowników Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej w Stanisławowie.

 

List pana Stanisława Świderskiego:

Witam Państwa BARDZO SERDECZNIE,

 

            Cieszę się, że po raz kolejny Komitet Pomocy Niewidomym w Polsce wraz z Fundacją „Praca dla Niewidomych”, z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, mógł zorganizować dla Państwa ten wieczór: mam nadzieję wieczór przyjemny, wieczór radości, spotkań i wzruszeń. 

To dla nas wielka radość, że możemy Państwu zaoferować kilka chwil bycia razem, słuchania pięknej muzyki, wspólnego posiłku. Jesteśmy wdzięczni za obecność każdego z Państwa tego wieczoru.

Komitet obchodzi 70 lat swojej działalności. Przez te siedemdziesiąt lat staraliśmy się nieść pomoc - konkretną pomoc - osobom niewidomym, słabowidzącym, niepełnosprawnym w Polsce. Dobro, praca, szczęście, radość osób niepełnosprawnych były dla nas najważniejszym wyzwaniem. I mam nadzieję, że te 70 lat temu właśnie służyło. Dzisiaj kiedy patrzymy na lata działania Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce, widzimy jak tysiące ofiarodawców w Stanach Zjednoczonych i wielu wolontariuszy miało w swoim sercu przede wszytki patrzenie na drugiego człowieka: jego trudności, jego potrzeby, pragnienia. I kiedy spotykam się z członkami Komitetu, przeglądam jego historię, stare dokumenty i zdjęcia, widzę, że to patrzenie na drugiego człowieka, który mieszka gdzieś w dalekiej Polsce, dostrzeganie jego życia i potrzeb – dawało nam zawsze radość, uśmiech i poczucie robienia rzeczy najważniejszych. My w Komitecie zawsze otrzymywaliśmy więcej niż mogliśmy dawać. Wdzięczność i radość wielu osób w Polsce jest dla nas największą nagrodą.

Dzisiaj nie mogę być razem z Państwem tego wieczoru. Ale jestem moimi myślami i moim sercem – tak daleko geograficznie, ale tak blisko wobec Państwa życia, trosk, problemów. Przekazuję nasze najlepsze pozdrowienia od Komitetu i obiecujemy dalej wspierać wszystkie działania, które uczynią życie Państwa bardziej szczęśliwym. Robić jeszcze więcej.

 

Stanisław Piotr Świderski

Komitet Pomocy Niewidomym

NY

Październik 2017

 

 

 

 

 

 

                                          

 

 

 

Copyright © 2012 by Fundacja "Praca dla Niewidomych"
Wykonanie: ewipo.pl
Numer KRS: 0000158692, Konto bankowe fundacji: 31 1140 1010 0000 5300 0500 1001
Adres: ul. Jasna 22, 00-054 Warszawa, Tel.: 22 826 88 66 e-mail: fpdn@fpdn.org.pl