Powiększanie tekstu: A A A
Szukaj

O nas w prasie

W Tygodniku Płockim ukazał się artykuł „Na pierogi do Stanisławowa” opisujący Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej, a także Piknik „Otwarta Kuchnia", który odbył się 25 czerwca 2015 r. Artykuł i link poniżej.

 

 

„Było co świętować podczas pikniku „Otwarta kuchnia” w Rolniczym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Stanisławowie (gm. Drobin). Tymi powodami były nowe budynki i nowy samochód do przewozu pracowników.

Zakład w Stanisławowie funkcjonuje od 2001 r. Został powołany do życia przez Fundację „Praca dla Niewidomych” oraz Komitet Pomocy Niewidomym w Polsce z siedzibą w Nowym Jorku. Głównym celem zakładu jest rehabilitacja zawodowa, lecznicza i społeczna osób niepełnosprawnych poprzez pracę. Dzisiaj w Stanisławowie pracuje 58 osób niepełnosprawnych. Działalność Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej skupia się na usługach gastronomicznych i cateringowych, rolnictwie, rękodziele i stolarstwie.
Zadaniem zakładu jest zapewnienie jak najlepszych warunków pracy. I właśnie podczas pikniku była radość z nowych 
inwestycji. A warunki będą lepsze dzięki powstaniu budynku wielofunkcyjnego, w którym mieści się przechowalnia warzyw, pracownie rękodzieła i pomieszczenie konserwatora. Budynek pozwoli zapewnić pracownikom lepsze warunki i uniezależnić się od warunków atmosferycznych. Kolejna inwestycja to dobudowana nowa część kuchni, w której będą pracowały osoby niepełnosprawne. Jak mówi Tomasz Kozłowski, kierownik placówki w Stanisławowie, głównym produktem wytwarzanym w nowej części kuchni będą pierogi, które zakład chce wytwarzać na większą skalę. Podczas pikniku świętowano także przekazanie zakładowi nowego, 16-osobowego auta do przewozu osób niepełnosprawnych. – Nasze samochody są już wysłużone, przejechały dużo kilometrów i powoli musimy je wymieniać. To nowe auto zastąpi wysłużony, 15-letni samochód – mówi Tomasz Kozłowski. Wszelkiego rodzaju inwestycje i zakupy byłyby niemożliwe, gdyby nie pomoc instytucji i ludzi dobrej woli. Budynki nie powstałyby, gdyby nie pomoc i wsparcie finansowe Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce z siedzibą w Nowym Jorku. Duży wkład w powstanie budynków miała również Fundacja „Praca dla Niewidomych”. Niemal wszystkie pustaki na budowę zakład otrzymał od firmy Solbet. Fundacja Grupy PERN „Przyjaźń” wsparła finansowo zakup części wyposażenia nowej kuchni. Wykończenie budynku wielofunkcyjnego możliwe było dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. PFRON dofinansował też zakup nowego auta. Dołożyła się do tego także Fundacja „Praca dla Niewidomych”. Niemal wszyscy przedstawiciele firm i instytucji spotkali się na pikniku „Otwarta kuchnia”. Rozpoczął go występ szkolnego zespołu ludowego „Karolinki” z Cieszewa oraz podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej dla Niewidomych z Płocka. Potem nastąpiła część oficjalna, otwarcie nowych budynków i przecięcie symbolicznej wstęgi. Później było już mniej oficjalnie, łącznie z tańcami. (gsz)

 

http://www.tp.com.pl/drobin-raciaz/na-pierogi-do-stanislawowa.html

 

 

 

Copyright © 2012 by Fundacja "Praca dla Niewidomych"
Wykonanie: ewipo.pl
Numer KRS: 0000158692, Konto bankowe fundacji: 31 1140 1010 0000 5300 0500 1001
Adres: ul. Jasna 22, 00-054 Warszawa, Tel.: 22 826 88 66 e-mail: fpdn@fpdn.org.pl