Powiększanie tekstu: A A A
Szukaj

Śniadanie wielkanocne w ZAZ Krzyżewo

Śniadanie Wielkanocne w ZAZ Krzyżewo.


Na wspólnym śniadaniu Wielkanocnym przeżywaliśmy razem radość zbliżających się świat Wielkiej Nocy, ale przeżywaliśmy je w cieniu wojny w Ukrainie i cierpień powodowanych przez tę wojnę. Patrzyliśmy też na trudności naszego Zakładu, który musi szukać nowego miejsca na swoją działalność. Ale nie brakowało wzruszeń, wdzięczności i myśli pełnych nadziei. Pani Anna Remża składała wszystkim życzenia radosnych Świąt i radości dnia dzisiejszego. „Mamy nadzieję – mówiła - że znajdziemy miejsce, gdzie ZAZ będzie mógł dalej działać, rozwijać się i dawać radość wszystkim pracownikom"

Na śniadaniu byli też obecni pracownicy biura Fundacji - Pani Beata Nawroś i Pan Marcin Kalbarczyk. Prezes Fundacji "Praca dla Niewidomych" - Piotr Konczewski, w krótkich słowach dziękował całej załodze za pracę i oddanie jakie okazują naszym gościom z Ukrainy. „Nie ma nic ważniejszego - powiedział - jak służyć drugiemu człowiekowi i to w chwili, gdy w Ukrainie, ich ojczyźnie wojna przynosi śmierć, cierpienie i brak nadziei. Chcemy, aby tutaj tę nadzieję odzyskiwali”. Prezes Fundacji mówił tez o zabiegach Zarządu i pracowników Fundacji, a przede wszystkim kierownictwa ZAZ, w celu zdobycia miejsca na dalszą działalność Zakładu.

Na koniec spotkania jedna z Pań z Ukrainy wzruszająco podziękowała pracownikom ZAZ i Polakom za gościnność, pomoc i serdeczność. „To dla nas źródło wielkiej wdzięczności” – tak jak wy, tylko tydzień później, będziemy obchodzić te święta, aby dziękować za waszą pomoc i dobroć”.

Śniadanie przebiegło w radosnej atmosferze do czego przyczyniły się pyszne potrawy przygotowane przez kuchnię Zakładu oraz ciasta pieczone przez naszych ukraińskich gości.

 

 

 

Copyright © 2012 by Fundacja "Praca dla Niewidomych"
Wykonanie: ewipo.pl
Numer KRS: 0000158692, Konto bankowe fundacji: 31 1140 1010 0000 5300 0500 1001
Adres: ul. Jasna 22, 00-054 Warszawa, Tel.: 22 826 88 66 e-mail: fpdn@fpdn.org.pl