Powiększanie tekstu: A A A
Szukaj

Wizyta przedstawicieli Komitetu Pomocy Niewidomym w naszym Zakładzie w Stanisławowie

W dniach: 27-29 czerwca 2022 roku miała miejsce wizyta w naszym kraju przedstawicieli Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce z siedzibą w Nowym Jorku w składzie: Piotr Świderski, Andrzej Świderski, Drew Świderski.

Delegacja 27 czerwca uczestniczyła w pogrzebie Pana Stanisława Świderskiego na cmentarzu w Laskach.

28 czerwca delegacja wizytowała Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej w Stanisławowie. RZAZ powstał z inicjatywy i ze środków Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce i był bardzo osobistym projektem Pana Stanisława Świderskiego. Przedstawiciele Komitetu zwiedzali między innymi: nowe kuchnie, przechowalnie warzyw, a przede wszystkim podziwiali sad i pełne owoców drzewa czereśni. Kierownik RZAZ, Pan Jarosław Fedorów oraz Pani Beata Żabolicka  informowali przedstawicieli Komitetu o bieżących pracach, podejmowanych nowych projektach i kierunkach  rozwoju Zakładu.

 

Spotkanie przedstawicieli Komitetu i towarzyszących im osób, z cała załogą RZAZ na uroczystym obiedzie było zwieńczeniem wizyty w Stanisławowie. Na początku spotkania synowie Pana Stanisława Świderskiego, Piotr i Andrzej Świderscy, odsłonili, tablicę upamiętniająca śp. Pana Stanisława i informująca o nadaniu nowo wyremontowanej sali jego imię. Sala została całkowicie odnowiona, zainstalowana wentylację, klimatyzację stworzono małą kuchnię, nowe toalety, drzwi wejściowe, nowe oświetlenie.  Wyposażono też salę w nowe meble i zastawę dzięki czemu zyskała nowoczesny i estetyczny wygląd. Sala ma teraz służyć lepiej i bezpieczniej załodze Zakładu, ale również stać się miejscem realizacji uroczystości dla gości z zewnątrz.

W swoim przemówieniu Pan Piotr Świderski przypomniał jak wiele serca i czasu poświęcił Pan Stanisław Świderski stworzeniu RZAZ w Stanisławowie. „TO było jego ukochane dziecko „– powiedział. Zapewniał też o dalszym wsparciu Komitetu dla RZAZ w rozwoju i modernizacji.


 

Copyright © 2012 by Fundacja "Praca dla Niewidomych"
Wykonanie: ewipo.pl
Numer KRS: 0000158692, Konto bankowe fundacji: 31 1140 1010 0000 5300 0500 1001
Adres: ul. Jasna 22, 00-054 Warszawa, Tel.: 22 826 88 66 e-mail: fpdn@fpdn.org.pl