Powiększanie tekstu: A A A
Szukaj

Wizyta RZAZ w Krzyżewie

W dniach 2-4 października pracownicy kadry Rolniczego Zakładu Aktywności Zawodowej wyjechali do powstającego Centrum Turystyki i Rehabilitacji w Krzyżewie na szkolenie zorganizowane przez Fundację „Praca dla Niewidomych”.

 

Zostaliśmy bardzo serdecznie powitani  przez pracowników, a po wspólnej pysznej kolacji obfitującej w lokalne specjały była chwila na wspólną rozmowę, integrację. Dyrektor Zespołu Szkół  Rolniczych im. Stefanii Karpowicz, Pani Wioletta Gierłachowska, opowiedziała ciekawą historię powstania szkoły, a także o niezwykłym poświęceniu, odwadze oraz determinacji jej założycielki, a obecnie patronki szkoły.

 

Sobota była dniem poświęconym na szkolenie, które obejmowało tematyką pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz dotyczyło budowania zespołu. Oprócz typowych zajęć, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć osobę niepełnosprawną miała miejsce część praktyczna, podczas której uczyliśmy się, jak poprawnie wykorzystać zdobytą wiedzę. Wszystko odbywało się pod okiem Pani Mirosławy Suchockiej. Jedną z osób szkolących był Prezes, Pan Piotr Konczewski, który w sposób bardzo życiowy przypomniał nam najważniejsze wartości, którymi powinniśmy kierować się w pracy, a także w życiu.  Kurs zakończył się ewaluacją, a kursanci bardzo pozytywnie wyrażali się o odbytym szkoleniu.

 

Zwieńczeniem wyjazdu była wycieczka do Narwiańskiego Parku Krajobrazowego. Nieuregulowana Narew, olbrzymie przestrzenie porośnięte trawami i trzciną, przez które prowadziła drewniana kładka (która zdawała się nie mieć końca) zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Miejsca gdzie płynęła rzeka pokonywaliśmy na specjalnie do tego przygotowanych tratwach (wymagało to dużo sprytu i wysiłku) . Park to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie spokój i  lubią bliskość dzikiej przyrody – ptaki przelatujące tuż nad głowami to jedne z wielu tamtejszych atrakcji.

 

Czas spędzony na szkoleniu pozwolił nam odświeżyć wiedzę, a także pomógł się zintegrować i zbudować z nas bardziej zgrany zespół – z nowym zapałem wróciliśmy do pracy.

 

Dziękujemy!!!!

 

          

 

 

 

Copyright © 2012 by Fundacja "Praca dla Niewidomych"
Wykonanie: ewipo.pl
Numer KRS: 0000158692, Konto bankowe fundacji: 31 1140 1010 0000 5300 0500 1001
Adres: ul. Jasna 22, 00-054 Warszawa, Tel.: 22 826 88 66 e-mail: fpdn@fpdn.org.pl