Powiększanie tekstu: A A A
Szukaj

Seminarium środowiska wspierającego niewidomych w Oborach

 

Podczas panelu dyskusyjnego na temat wizji i instrumentów działania w zakresie tworzenia pomocy środowisku osób niewidomych i słabo widzących, uczestnicy próbowali określić najważniejsze kierunki działań. Panel, który odbył się z inicjatywy Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce, w pałacu Związki Literatów w Oborach 5 października 2012 roku, pozwolił na swobodną i bardzo twórcza wymianę poglądów i pomysłów. Szczególnie ważkie propozycje wskazała Pani Anna Szymańska z PZN, Pan Marian Leszczyński z OPZON, członek Rady Fundacji Pan Zenon Grodzki, przedstawiciele Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce oraz Pani Teresa Olędzka.

Wśród najważniejszych spraw wymieniano: aktywizacje zawodową, problemy edukacji osób niewidomych i słabowidzących, współpracę między organizacjami i współpracę z samorządami i instytucjami publicznymi. Ważną sprawą dla zgromadzonych było też tworzenie instrumentów oddziaływania na opinię publiczną, działaczy publicznych, przekazywania problemów i potrzeb środowiska. Poruszono też istotną sprawę upowszechnia wiedzy o nowej Konwencji ONZ Praw Osób Niepełnosprawnych.

Dyskusje prowadziła Pani Monika Mokrzyszczak, za co jej serdecznie dziękujemy. A pracownikom Pałacu w Oborach dziękujemy za dobry obiad i serdeczną opiekę.

     

 

 

Copyright © 2012 by Fundacja "Praca dla Niewidomych"
Wykonanie: ewipo.pl
Numer KRS: 0000158692, Konto bankowe fundacji: 31 1140 1010 0000 5300 0500 1001
Adres: ul. Jasna 22, 00-054 Warszawa, Tel.: 22 826 88 66 e-mail: fpdn@fpdn.org.pl